Bezpečnostné kamery

Autor: Daniel Liddel | 23.11.2006 o 8:30 | Karma článku: 7,34 | Prečítané:  2804x

Včera STV odvysielala príspevok o bezpečnostných kamerách na školách. Super nápad, nie ? :-(

"Bezpečnostné" kamery na verejných priestranstvách sa stali takým štandardom, že dnes sa už takmer nikto nad nimi nepozastavuje. Ako vidím, tento trend začína prichádzať už aj do škôl.

Kamery slúžia údajne na bezpečnosť občanov. Je to naozaj tak ?

Bezpečnostná kamera má svoje opodstatnenie v bankách, na pumpách, v bchodoch a pod. Má to svoju logiku.

Ale čo verejné priestranstvá ? Skutočne je niekto taký naivný že si myslí že sa tým zvýši bezpečnosť ? Ľudia, ktorí by robili na verejnosti problémy sa jednoducho odsunú tam, kde kamery nie sú. A budú robiť problémy tam. Jediná zmena nastáva v tom, že prichádzame o súkromie.

Čo spravíme ? Dáme kamery úplne všade ? Prečo nedáme kamery aj do bytov ? Najviac zla sa pácha (a dohaduje) práve tam. Zvýšila by sa naša bezpečnosť. Odpočúvajme všetky telefóny a archivujme všetku elektkronickú komunikáciu. Veď kto sa neprieči myšlienkam Veľkého Brata..., pardon, chcel som povedať že kto je čestný a nemá čo skrývať, ten sa nemá čoho báť.
Myslím že najideálnejšie by bolo všetkým ľuďom implantovať čip, ktorý bude neustále zaznamenávať ich pohyb. To je super myšlienka. Žiadna vražda, krádež, násilný čin nezostane neobjasnený (aspoň naoko). No povedzte, nestálo by to za to ?

Pre ilúziu bezpečnosti (pretože je to naozaj len ilúzia) sme fakt ochotní vzdať sa svojho súkromia, svojej slobody ? Budeme ešte ľudia, alebo len ovce ?
Ako sa budú správať ľudia, ktorí sú na kamery tak zvyknutí, keď sa dostanú mimo nich ? Ako utrhnutí z reťaze ? Ďalší dôvod na posilnenie špehovania !

Viem, je to všetko prehnané, veď situácia taká ani zďaleka nie je. Samozrejme. Je to veľmi pomalý, pozvoľný a nenápadný proces. Ale dráha je vytýčená a smer je jasne daný. To sa fakt túžime dostať do Orwellovského sveta ? Budeme potom "bezpeční" ?

Nikdy by som svoju dcéru nedal do školy, kde bude špehovaná kamerou. V prípade že by zavedenie niečoho takého hrozilo, urobil by som všetko pre to, aby som zavedenie kamier nepripustil. A mám hrôzu z ľudí, ktorí sú schopní vzdať sa všetkého kvôli falošnému pocitu. Ako narkomani čo predávajú všetko čo im ostalo, aby si mohli zadovážiť "dobrý pocit".
Ja mám z toho pocit veľmi, veľmi zlý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V Štúrove našli štyri funkčné bomby z druhej svetovej vojny, časť ľudí evakuovali

Odkrytú muníciu si vo štvrtok všimol muž, ktorému ušiel pes.

BRATISLAVA

Bratislava má novú atrakciu. Prechádzku vo výške 85 metrov

Záujemcovia sa môžu pokochať výhľadom z parapetnej rímsy okolo reštaurácie Ufo.


Už ste čítali?