Miss Barbie

Autor: Daniel Liddel | 28.8.2006 o 11:38 | Karma článku: 10,78 | Prečítané:  6752x

Po návšteve hračkárne zo siete "Dráčik" si naša dcéra ako obvykle vzala leták. Doma som si potom večer leták prezrel. Po prospektoch s elektronikou sú prospekty s hračkami pre mňa predsa len najzaujímavejšie. Hneď na začatku na mňa vyskočila výzva na prihlásenie na "Miss Barbie". Hmmmm.....

Stránka súťaže sa nachádza tu: http://www.m-ocean.cz/missbarbie/sk

 

Súťaž má dve kategórie.

Miss Barbie: vek 4-6 rokov a Miss MyScene: vek 7-10 rokov

Dievčatá majú súťažiť v tanci, speve, prednese a hre na hudobnom nástroji, pričom ich bude hodnotiť porota.

Musím sa priznať že takéto druhy súťaží vnímam opovržlivo čo sa týka dospelých a o to horšie ak sa to týka detí. Žiadna súťaž "miss" sa netýka šikovnosti, alebo nejakých schopností. Týka sa tela, t.j. fyzického zjavu. Všetky tie recitovania a tance mi prídu ako alibizmus. Nemám absolútne nič proti súťažiam tanca, spevu, šikovnosti alebo hocičoho iného pre deti. Bolo by to o niečom. A rád by som sa na takú súťaž pozrel. Ale toto ?

Ak si na stránke namiesto "sk" na konci dáte "cz", uvidíte že v Čechách beží táto súťaž už pár rokov, takže sa dajú pozrieť fotografie (na slovenskej ešte nie sú, keďže to je prvý ročník). Priznám sa, bolo mi z tých fotografií smutno. Niektoré fotky sú síce fakt chutné, ale inak je to hrôza. Vyumelkované, matky vyškerené od ucha k uchu (viac než ich deti). Na daktorých vidno deti vo vyumelkovaných "modelkovských" pózach s rukami v bok a vyhnutými bokmi. Na niektorých vidno 7-8 ročné deti, ako ich líčia. Rúž, púder, obočie. Prepáčte, páni usporiadatelia/rodičia/maskéri. Deti sú krásne, maskovať ich netreba. Nemusia vyzerať ako dospelé aby boli krásne. Ony sú krásne aj bez vašich hrubých zásahov. Ani ich netreba štelovať do sterilných póz. Je to smutné. Áno, treba učiť deti od útleho veku že povrchnosť je dôležitá.

Podľa pravidiel súťaže má mať "Miss Barbie" vlastnosti : jemná a roztomilá, miluje rozprávky, rada nosí závoje, maľuje, oblieka bábiky a zalieva kvety. Nechápete tie kvety? Nevadí, ani ja.

"Miss MyScene" : priebojná a sebavedomá, maľuje sa doma maminým rúžom, rada tancuje, miluje súťaženie a hry a rada tvorí. No neviem, sebavedomé a "priebojné" (drzé?) 8 ročné dievča ? A "musí" sa už maľovať ? Ani by som sa nedivil keby boli tangáče podmienkou obliekania.


Možno sa organizátorom spolu s rodičmi podarí v priebehu času vyrobiť z niektorých milých a šikovných detí pár dospelých priblblých bábik. Bravo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V Štúrove našli štyri funkčné bomby z druhej svetovej vojny, časť ľudí evakuovali

Odkrytú muníciu si vo štvrtok všimol muž, ktorému ušiel pes.

BRATISLAVA

Bratislava má novú atrakciu. Prechádzku vo výške 85 metrov

Záujemcovia sa môžu pokochať výhľadom z parapetnej rímsy okolo reštaurácie Ufo.


Už ste čítali?